Vše o focení...

Před a v průběhu focení:

Čistý čas focení je od 60 do 120 minut dle zvoleného typu focení. U rodinného fotografování se přizpůsobím dle situace a nálady členu rodiny. Čas je orientační a v případě potřeby se může i o pár minut natáhnout. U focení novorozenců je nutné se přizpůsobit potřebám dítěte jako je kojení přebalování či malé odpočinutí od focení. Nějaké drobné rekvizity na focení nosím sebou, no Vy můžete mít přichystané i svoje a zároveň i vícero variant oblečení pro děti Vás i členy rodiny. S převléknutím se vždy počítá, ať nejsou všechny fotky stejné.

Na focení u Vás doma postačí volná zeď a nějaký prostor kolem pro rozložení potřebných věcí potřebných k focení. Na focení je možno přivést i fotoplátno (ateliér). Focení nechávám volný průběh, nemám stanovené kde, co a kdy budeme fotit, je to vždy na domluvě, no zároveň si focení řídím tak aby to bylo k prospěchu obou stran. V průběhu focení průběžně fotky konzultuji s Vámi k dosažení nejlepších výsledku. Ideální je, mít už před focením jasno co, kde a jaký styl fotek budeme fotit a pak doladit jen detaily. Dobré je, mít i případě konkrétného nápadu i nějakou fotku či pózu kterou chceme realizovat. Zkrátka a dobře, focení bude takové, jaké si ho uděláme a ja udělám vše pro to, aby tomu tak bylo.

Po focení:

Zpravidla do 3 - 4 dni po focení, Vám zašlu na ukázku (přes internetový portál uschovna.cz) všecky fotky, ze kterých si následně vyberete ty pro finální úpravu. Na těchto fotkách bude umístněn velký vodoznak a fotky budou v malém rozlišení (určeno pouze pro výběr fotek). Je to ochrana mojí práce, a po finální úpravě bude odstraněn a všecky vybrané fotky dostanete bez něho a v plném, velkém rozlišení 6000x4000 bodů (určen i pro tisk) :-)  Vždy dodávám 2 varianty barevnou a černobílou . Po zpracování Vám budou fotky odeslané pro finální schválení a následně zkopírované na DVD s obalem s fotkami z focení. Tohle vše do maximálně 14 dní od focení. (Do 14 dní se počítá můj čistý čas na práci. Nepočítá se čas vašeho výběru, ten je jen na Vás.)

Co na DVD dostanete:

- vybraný počet upravených fotek v originálním rozlišeni (6000 x 4000 bodů), v JPG formátě - jedna fotka bude vždy ve 2 variantách - barevná a černobílá

- všecky ostatní nafocené snímky k tomu v malém rozlišení a s vodoznakem na případný další výběr. (archivace všech fotek v plném formátu je po dobu 12 měsíců)

Kdy a jak se platí za focení:

Platí se po focení. Cena zahrnuje dopravu do 10km od mého bydliska. V případe zájmu je možnost dokoupit si další fotografie nad rámec baličku - cena za 1 kus upravené fotografie je 90 Kč. (opět dvě barevné varianty)

Cena NEZAHRNUJE tisk fotografii - bližší informace na www.HK-photo/cenik (v případě foto-obrazů, nebo jiných foto-dárků, viz ceník AZ-foto)

*** cenník platný od 1.9.2017